Η Μαρία Ορλόβα είναι η ελπίδα του ρωσικού σκελετού

Πίνακας περιεχομένων:

Anonim

Σήμερα θα μιλήσουμε για τη νεαρή ελπίδα του ρωσικού σκελετού. Maria Sergeevna Orlova - master of sports, παίζει για την εθνική ομάδα της Ρωσίας, άθλημα - σκελετός, νικητής του ευρωπαϊκού και του παγκοσμίου πρωταθλήματος.

Μαρία Ορλόβα

Βιογραφία και καριέρα

Η Μαρία Ορλόβα γεννήθηκε στις 14 Απριλίου 1988 στην Αγία Πετρούπολη. Ύψος - 167 cm, βάρος - 69 kg.

Η νεαρή Μάσα άρχισε αμέσως να ασχολείται με τον στίβο, αλλά με τον καιρό συνειδητοποίησε ότι δεν θα μπορούσε να πετύχει σε αυτό το άθλημα και άρχισε να εξασκείται στον σκελετό.

Η Μαρία Ορλόβα δραστηριοποιείται στον σκελετό από την ηλικία των 12 ετών και το 2008 η Μάσα επιλέχθηκε για την εθνική ομάδα, όπου άρχισε να παίρνει μέρος σε μεγάλους διεθνείς διαγωνισμούς, δείχνοντας πολύ καλά αποτελέσματα.

Με το ντεμπούτο του στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο στη γερμανική πόλη Βίντερμπεργκ, η Ορλόβα έδειξε την ένατη φορά, με τα ίδια αποτελέσματα για το υπόλοιπο της σεζόν. Το κορίτσι ήταν πάντα προσκολλημένο στην πρώτη δεκάδα.

Βιογραφία της Μαρίας Ορλόβα

Στη συνέχεια, η Μαρία περίμενε το παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων, το αποτέλεσμα του οποίου ήταν η ένατη θέση.

Την επόμενη σεζόν, η Μαρία Ορλόβα αύξησε σημαντικά τον ρυθμό: μόνο μία φορά δεν κατάφερε να κερδίσει θέση στην πρώτη δεκάδα από τα οκτώ στάδια που διεξήχθησαν και στη γενική κατάταξη ολοκλήρωσε τη σεζόνστην τέταρτη θέση.

Στα τέλη του 2010, με ποικίλες επιτυχίες, ο αθλητής συμμετείχε στο Κύπελλο Αμερικής και την ίδια σεζόν πήρε μέρος στο Διηπειρωτικό Κύπελλο.

Σεζόν 2012, η Μαρία Ορλόβα δεν πέρασε πολύ καλά. Συμμετείχε αμέσως σε όλους τους αγώνες κυπέλλου και το καλύτερο αποτέλεσμα ήρθε στον στίβο της Ελβετίας (Σεντ Μόριτζ), όπου η αθλήτρια κατέκτησε την ένατη θέση. Στο τέλος της σεζόν, η Μάσα ήταν 12η στη γενική κατάταξη.

Σημαντικά βραβεία

Το 2013, στην αυστριακή πόλη Igls στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, η Orlova κέρδισε το ασημένιο, το οποίο πήγε στη γενική κατάταξη, χάρη στην οποία η Masha έλαβε ένα επιπλέον μετάλλιο κυπέλλου - χάλκινο. Στο διαγωνισμό μικτών ομάδων του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος στο Winterberg, η Μαρία πρόσθεσε ένα ακόμη χάλκινο στο θησαυροφυλάκιο των μεταλλίων της.

Ο αθλητής έχει περισσότερες από μία παραστάσεις μπροστά και η Μαρία Ορλόβα, της οποίας το βιογραφικό δεν είναι ακόμη τόσο εκτεταμένο, θα δει περισσότερες από μία φορές σε αυτό το αθλητικό πεδίο. Ευχόμαστε καλή επιτυχία στον νεαρό και πολλά υποσχόμενο αθλητή.